Αρχική Σελίδα

!!NEW Εισαγωγή στο Τμήμα Καλών Τεχνών του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου. (Υποβολή αιτήσεων μέχρι τις 5 Ιουνίου 2020)
 Πρόγραμμα Εξετάσεων Μετάταξης

Πρωτόκολλα Ασφαλείας COVID -19  στα σχολεία

Αγαπημένοι μου μαθητές, Χριστός Ανέστη!

Εύχομαι να είστε όλοι καλά και να έχετε πίστη και αισιοδοξία!
Με βάση τη νέα εγκύκλιο του ΥΠΠ για την εξ αποστάσεως εκπαίδευση, θα ήθελα να σας ενημερώσω για τα εξής:

1) Έχει δημιουργηθεί νέο ωρολόγιο πρόγραμμα που θα ισχύσει από τη Δευτέρα 27/04/2020. Το νέο πρόγραμμα θα αρχίζει καθημερινά στις 10:00 π.μ. και θα τελειώνει στις 12:15 μ.μ., με τέσσερις τριαντάλεπτες συναντήσεις καθημερινά.

2) Για την Α' Λυκείου έχουν προστεθεί και μή εξεταζόμενα μαθήματα, ενώ για τη Β' και Γ' Λυκείου μόνο εξεταζόμενα.

3) Οι καθηγητές σας θα σας ενημερώσουν (Teams, sms, email, κτλ) για τις νέες μέρες και ώρες των συναντήσεων σας.

4) Μαζί με τους διδάσκοντες σας θα καθορίσετε σε ποιες από τις περιόδους του ωρολόγιου προγράμματος θα γίνονται οι τηλεδιασκέψεις και σε ποιες θα λύνονται απορίες, ασκήσεις, θα γίνονται διορθώσεις κ.α.

Αναμένοντας την ευλογημένη ώρα που θα συναντηθούμε ξανά, σας χαιρετώ με πολλή αγάπη!

Μαρία Θεοφάνους
Διευθύντρια