Καλωσορίσατε στην ιστοσελίδα του Περιφερειακού Λυκείου Αποστόλου Λουκά Κολοσσίου, το κανάλι επικοινωνίας της σχολικής μας κοινότητας με όσους επιθυμούν να γνωρίσουν το πολυσχιδές έργο που επιτελείται στον χώρο μας.

Σκοπός της ιστοσελίδας αυτής είναι να δώσει πληροφόρηση για την οργάνωση και διοίκηση του Σχολείου, καθώς επίσης και για τις πιο σημαντικές δραστηριότητες της σχολικής μονάδας. Αξίζει να σημειωθεί ότι πολλές δράσεις μας γίνονται σε συνεργασία με διάφορους φορείς, αφού βασικός μας στόχος είναι το άνοιγμα του σχολείου στην ευρύτερη κοινωνία και δή στις κοινότητες από τις οποίες προέρχονται οι μαθητές μας.

Ο ιστοχώρος μας θα ανανεώνεται συχνά, ώστε να έχετε έγκαιρη ενημέρωση για τις δραστηριότητες που πραγματοποιούνται· αθλητικούς αγώνες, διαγωνισμούς, βραβεύσεις, εκδηλώσεις, διαλέξεις, εργαστήρια κ.λπ.

Θερμές ευχαριστίες στους συντελεστές της δημιουργίας της ιστοσελίδας και σε όλους όσοι δουλεύουν ακούραστα για την επικαιροποίησή της και τη συνεχή ποιοτική της αναβάθμιση.

Εύχομαι σε όλους μια δημιουργική και γόνιμη σχολική χρονιά.  Υγεία και κάθε καλό.

Ας είναι η πλοήγησή σας μια ευχάριστη εμπειρία.

Η Διευθύντρια

Αθηνά Ονουφρίου